środa, 20 lipca 2011

Jak postępować, aby inni nas polubili

Tylko będąc w dobrych relacjach z innymi możemy czuć się szczęśliwi. Rozumiejąc pewne istotne mechanizmy i zachowania, zaczniesz przyciągać do siebie osoby, które umożliwią Ci rozwój.

Szczere zainteresowanie drugą osobą.

Dobry rozmówca to dobry słuchacz. Rozpoczynanie rozmowy jest niczym innym jak słuchaniem i próbą znalezienia wspólnej płaszczyzny. Stawiając naszym współrozmówcom wiele pytań wykazujemy zainteresowanie nim. Poznajmy jego zainteresowania. Rozmawiając z kimś o jego pasjach, torujemy sobie drogę do przejścia na inne tematy, w których możemy zacząć poruszać własną sprawę. Okazuj podziw dla jego osiągnięć w danej dziedzinie. Jeżeli poświęcimy czas na zgłębienie potrzeb i zainteresowań rozmówcy osiągniemy zamierzony skutek.
Rozmowa jest czymś naturalnym i instynktownym. Sztuczność konwersacji wynika z mało zrelaksowanej postawy rozmówców. Nie ma żadnej logicznej struktury konwersacji! Najbardziej ciekawe rozmowy, to te, w których przeskakuje się między tematami. Można rozmawiać o życiu i o świecie. Mowa jest jednym ze sposobów wyrażania naszych myśli, uczuć, naszej woli oraz podstawowym środkiem porozumiewania się.

Uśmiech na twarzy.

Jak zrobić dobre wrażenie? Wystarczy się uśmiechać. Dajmy się poznać z pozytywnej i radosnej strony, a będziemy traktowani jak przyjaciele. Uśmiech zmienia tonacje głosu i nastawienie.Nawiązuj przyjemny, naturalny i ciepłego kontaktu z druga osobą. Trenuj patrzenie w oczy. Jednak nie może być to wpatrywanie się, takie zachowanie może zostać odebrane jako nachalne.

 Zapamiętywanie imion.

 W ten sposób okazujemy szacunek, a osoba zapamiętana z imienia i nazwiska czuje się kimś szczególnym i ważnym. Skojarz imię z wyglądem np. Ania – czerwona bluzka, bo akurat ma sobie taką bluzkę. To taka technika pamięciowa, Tomek – pyzata twarz itp.

Poczucie humoru.

Osoby zalęknione, niepewne siebie, są bardzo poważne, co stwarza dystans w relacjach. Nie traktuj siebie zbyt poważnie. Śmiej się z siebie i dbaj o rzeczy, które się liczą - oto wyjście z samoudręczenia.

Powściągliwość krytyki.

Jeżeli chcemy zjednać sobie ludzi, musimy – nawet w chwili złości - nauczyć się osiągnąć spokój, zanim jeszcze damy upust naszym emocjom poprzez krytykę innych. Ludzie posiadają niezaspokojoną potrzebę - potrzebę uznania. Jak narobić sobie wrogów? Wystarczy powtarzać ludziom, jak bardzo się mylą.
Człowiek realizuje się poprzez kontakt z drugą osobą. Proste, oczywiste rozwiązania, bywają wypierane przez naszą psychikę. Znajdź w sobie osobowość, która przyciąga innych.

Ryszard Miśkiewicz

P.S.
Przyciągaj do siebie ludzi podobnie myślących, co da Ci duże możliwości w rozwoju i w biznesie.
Istnieje duża szansa, że dzięki publikacji „Sztuka przyciągania ludzi” dowiesz się więcej na temat psychologii i pozytywnego oddziaływania na ludzi niż w ciągu całego swojego życia. Rozumiejąc pewne istotne mechanizmy i zachowania, zaczniesz przyciągać do siebie osoby, które umożliwią Ci rozwój. Dowiesz się, jak je traktować, aby Wasza znajomość i relacje przynosiły obustronne korzyści.

źródło: 
http://artelis.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz